MENÜ

Honlap neve
Szlogen kell ide.

A Counter-Strike (CS) egy csapat-, és feladatorientált First Person Shooter játék. Az első béta 1999. június 6-án láttameg a napvilágot a Half-Life modifikációjaként. 1.0-ás verzióját külön, dobozos (ú.n. RETAIL), bolti formában is kiadták, azóta ehhez is ugyanakkor, de nem ugyanazok a folyamatos frissítések/hibajavítások jelennek meg, mint letölthető társához. 
Az egyik legnagyobb játékélményt nyújtó program ez mivel szinte minden, ami benne van valóságos elemekre épül. A fegyverektől kezdve a modellekig mind-mind a modern hadviselést jellemzik. Megtalálhatók benne a világ hadseregi által leginkább kedvelt fegyverek, mint az M4A1 illetve az AK47. Ezeken kívül még egy tucat fegyverrel harcolhatunk köztük, vannak shotgunok, pisztolyok és mesterlövész puskák. A játék készítői természetesen nem feledkeztek meg a felszerelésekről sem. Vihetünk magunkkal háromféle gránátot, éjjellátó készüléket vagy akár taktika pajzsot. Ezeken kívül persze még számos fegyver és felszerelés található a játékban. 
A CS-ben általánosságban 2 csapat küzd egymás ellen. A kommandósok (Counter-Terrorits - CT) és a Terroristák (Terrorists - T). Ruhájuk színe alapján világosban könnyen megkülönböztethetőek, így nincs szükség rózsaszín, és türkizkék modellek használatára. A CT-k szinte egytől-egyig sötétkékben jelennek meg, de van egy zöld ruhás is köztük. A terroristák eléggé elütnek ettől, hiszen ruházatuk a sötétzöld pulcsi-sárga nadrág kombinációtól a hófehér, északi sarki gúnyáig terjedhet. 
Mindkét csapatnak különböző feladatok teljesítése a célja. Ezeket a pályák (mapok) nevének első 2 kezdőbetűje határozza meg:de_ mapok: A Terorristák feladata egy objektum (gyárépület, konténerek..) felrobbantása, úgy hogy a bombát (amit egy hátizsák jelez az egyik játékos hátán) eljuttatják a célponthoz, amit általában, egy piros célkereszt jelöl a földön, ott lerakják, és őrzik, amíg fel nem robban. (A célpontból kettő van, egymáshoz nem nagy távolságban elhelyezkedve, ebből kell egyet kiválasztani.). A CT-k feladata, hogy megakadályozzák a bomba élesítését, vagy ha ez megtörtént, akkor egy úgy nevezett defuse kit-tel (bombahatástalanító szerkezet) hatástalanítsák a bombát a megadott időn belül.

Asztali nézet